Ruh halinizin mevsimlere göre değişimi, yaşadığınız ve çalıştığınız ortamlara bakış açısını da değiştirebilir. Ekim ayının ortalarına gelirken sonbahar kendini daha da hissettirmeye başladı. Yaşadığınız yerden çalıştığınız yere giderken, yürüyüş yapmak için dışarı çıktığınızda ya da bir yerlerde bir kahve içmek istediğinizde. Sararmış hatta kızarmış renkte yapraklar, yağmur sonrası temizlenmiş hafif serin bir hava. Kimi insana hüzün veren, kimi insanı da mutlu eden bir mevsim olan sonbahar, aynı zamanda daha çok içinize çekildiğiniz, kendinize döndüğünüz mevsimdir. İçinize dönmenizi sağlayan materyaller ile dolu bir dekorasyon tarzı olan sonbahar dekorasyonu aynı zamanda da ilham verici özelliğe sahiptir.

Kendinize bir okuma köşesi yaratmak, mutfağınızda yeni tariflere yer açmak ve ailenizle, sevdiklerinizle ya da kendinizle daha çok vakit geçirmek için sonbahar dekorasyonunu kullanabilirsiniz.

sonbahar dekorasyonu

Yazdan kışa geçişte adaptasyon süreci olan sonbahar dekorasyonu, mevsimin sakinleştiren etkisini mekanlarınızda da hissettirmeye yardımcı olmaktadır.  Dış ortamlardan iç ortamlara geçişte, bu geçişi yaşayabileceğiniz ve sizi mutlu edebilecek değişimleri, sadece ev aksesuarları ve ev tekstili ürünler ile gerçekleştirebilirsiniz.

Ev tekstili

Mobilyalarınızda yoğun olarak kullandığınız kırlentler, yemek masalarının üzerinde yer alan örtüler, hafif serinlikte üzerinize alabileceğiniz ve aynı zamanda da görsel olarak sıcaklık veren polar, yün şallar ve battaniyelerle yaz esintilerini sonbahar dekorasyonu ile değiştirebilirsiniz.

Aksesuarlar

Sonbahar dekorasyonu için kültleşmiş mumlar, mumluklar, şamdanlar ve fenerler. Isınmak için kullanabileceğimiz ve aynı zamanda da ateşin dindirici özelliğinden ruhumuz için de yararlanabileceğimiz temel ürünlere evinizde yer verebilirsiniz. Ayrıca, ahşap tabaklar ve kutularda balkabağı, kozalaklar ve kuru yapraklar ile görselliği zenginleştirebilirsiniz.

Bitkiler

Yeşil bitkiler her zaman iyi fikirdir. Fakat bu dekorasyon tarzı, daha çok kuru bitkilerle hissedilmektedir. Evinizdeki yeşil bitkiler için yarı bir bölüm organize edip, ince ve sade vazolarınızı kuru bitkiler ile destekleyebilirsiniz.

Aydınlatma

Led mumlar da kullanılabildiği gibi, led ışıklar da sonbahar dekorasyonu için vazgeçilmez aydınlatma elemanlarıdır. Ayrıca lambader ve abajurların fişe takılıp açılma vakti sonbahar dekorasyonu ile gelmiştir. Sarı ışık -ya da gün ışığı- ise bu tarzın en uyumlu olduğu aydınlatma rengidir.

Renk seçimi

Her ne kadar sarı yapraklar olarak sonbahar dekorasyonu hafızalarımıza kazınmış olsa da, turuncu, taba, açık kahve, koyu yeşil, sütlü kahve, bej gibi tonlamalara yer vererek, geniş bir skalada benzersiz bir görünüm elde edebilirsiniz.

sonbahar dekorasyonu

Yardımcı olabilecek birkaç ürün alternatifine göz atabilirsiniz.

Keyifli sonbaharlar!