İç mekan tasarımında yıllardır ülkelere, coğrafyalara, kültürlere ve iklimlere göre şekillenen tarzlar oluşmaktadır. Dekorasyon tarzı, kişi ve toplumların tarihini, kültür ve mirasını, sosyo-ekonomik durumlarını yansıtmaktadır. Günümüzde ise artık her akıma kolaylıkla ulaşılabildiği için bu parametreler “erişim” başlığı altında yer almaktadır.

Dekorasyon tarzı, tıpkı moda ve yaşam tarzı gibi ihtiyaç ve olanaklar doğrultusunda ortaya çıkar. Ruhunuzun ve evinizin ihtiyaçlarına uygun mobilya, duvar ve zemin tasarımı, obje kullanımına karar verdikten sonra ulaşılabilirlik devreye girer. Birçok seçeneğin olduğu bu tasarım dünyasında gerekli filtrelemeleri yaptıktan sonra (Neye ihtiyacım var? Nerelerden temin edebilirim? Bütçeme uygun mu?) yaşam tarzınıza ve sanat algılarına uygun dekorasyon tarzınız şekillenmektedir.

Örneğin, klasik Avrupa edebiyatı ve müziği, sizin yaşam tarzınızın önemli unsurlarınızdan ise “cosy” dekorasyon tarzı size aradığınız bütünselliği vermeyebilir. Aynı şekilde yaşam tarzınızı daha keskin, alışılagelmişlikten öte oluşturmuşsanız klasik tarza dekore edilmiş bir ortamda rahat edemeyebilirsiniz.

Dekorasyondaki trendler ile ilgili ürün incelemeleri, görsel ve içerik araştırmaları ne kadar keyif verse de, yaşam tarzınızla ortak yönü çok olmayan bir tarz, sizi uzun vadede mutlu etmeyebilir.

Bu gibi kararsız kaldığınız ya da uygun olup olmadığı konusunda emin olamadığınız tüm dekorasyon fikirleri için internet sitemiz ve Instagram hesabımızda yer alan içeriklerden fikir edinebilir, detaylı bilgilendirme, hizmet alma ve işbirlikleri için hello@fooddec.com üzerinden e-posta ile tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Göz atın!